Ką gi, vasara yra viena visiems, todėl ir įrašai retesni :).
Benaršydamas po informaciją apie finansus radau ir vieno banko mokomąjį žaidimą, kurį galima rasti pinigenai.lt.
Viskas ten faina ir gražu. Pažaidžiau viską, kas siūloma. Man nepatiko. Visiškai.
Atidžiau pastudijuokite, į kokią amžiaus grupę nukreiptas šis žaidimas. Tai kone pati imliausia informacijai amžiaus grupė. Tai, kas įlenda į galvą šiame amžiuje, išlieka labai ir labai ilgai. Atkreipkite dėmesį, kas ruošė ir adaptavo šį žaidimą. Teisingai, įvairūs ekspertai, išmanantys savo darbą. Sociologijos ir psichologijos srityse. Dalykuose, kurie dažnam žmogui kelia abejingumą.
Pasigilinkite, kas parašyta šio žaidimo pristatyme, jo tiksluose. Tada patys pažaiskite, kad pamatytumėte ir nuspręstumėte, kiek "į temą" keli mano pastebėjimai.
Taigi, mano pastebėjimai ir nuomonė apie šį žaidimą. Manau, kad šiuo žaidimu, per sąmonę ir per pasąmonę žaidžiančiajam diegiama tam tikra programa, kurią jis turėtų pritaikyti (visai nesvarbu, kiek sąmoningai, svarbu, kad taikytų) savo gyvenime ateityje. Prisiminkit žaidėjų, kuriems skirta, amžiaus grupę. Mano manymu, čia dar visai jaunam žmogui programuojama:
1. paklusnaus nemąstančio vergo požymiai (žaidime dėl pinigų turi dirbti fizinį darbą (pamąstymui - kiek uždirba bankininkų viršūnėlės, kiek ten pastangų ir koks jų dėka produktas sukuriamas?), ir dar tokį, kur mažai lavinamas mąstymas);
2. siekimas uždirbti pinigų egoistiniams materialiems ir jusliniams poreikiams patenkinti (žaidime ką uždirbai, tą išleidi savo daiktams ar malonumams, nieko neradau apie labdarą, pagalbą artimui ir pan.).
3. įprotis išleisti tai, ką uždirbai ir vėl dirbti kad išleistum, t.y., sukimasis savotiškame darbo-vartojimo rate (žaidime neradau nieko apie investavimą, aktyvų (kas tai yra, rasite senesniuose mano įrašuose) įsigijimą, savo pinigų šaltinio sukūrimą ir t.t. Tik nereikia kabint makaronų, kad tai per sudėtingi dalykai tokiems jauniems žaidėjams. Jie protingesni nei suaugusieji įsivaizduoja).
Ir šiaip, pasigedau informacijos, suprantamai išaiškintos vaikui, kas yra pinigai, kokie jų kūrimo principai, kaip veikia ir kokius dalykus turėtų atlikti bankinė sistema ir t.t. Taigi, mano manymu, kad šis žaidimas prisidėtų prie formuojančio atsakingą ir savarankišką asmenybę finansinio žmogaus išsilavinimo, dar reikia geroookai padirbėti.
Užsisakykite:
Rašyti komentarus (Atom)
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą
Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.