2011 m. liepos 4 d., pirmadienis

panagrinėkim "kortelę kasdien"

Krūva Lietuvoje veikiančių bankų susivienijo projekte "kortelė kasdien". Jų projektą galima panagrinėti internete, puslapyje tokiu pačiu pavadinimu. Taigi, panagrinėkim. Cituoju ten pateiktą info ir rašau, kaip man atrodo :). O jūs jau spręskit, kas teisus :).

Atsiskaitydami mokėjimo kortele
  • Nesinešiojate daug grynųjų, todėl jaučiatės saugiau.
Komentaras: nieko panašaus, saugiai jaučiuosi, kai kišenėje turiu bent kiek daugiau grynųjų, nei man prireikia visoms einamosioms ir bent daliai netikėtų dienos išlaidų apmokėti. Juk ne visur korteles priima, ne visur yra bankomatai ir dar laaabai ilgai taip bus.
  • Kiek turite pinigų, žinote tik jūs patys.
Komentaras: didesnės nesąmonės sugalvoti matyt nepavyko. Kiek aš turiu grynų pinigų kišenėje, žinau tik aš. Aišku, jei atidaręs piniginę imu saują banknotų ir pradedu mojuoti į kairę ar dešinę, tai apie mano pinigus sužinos ir kiti. Gal net atimt kas sugalvos :))). O kortelėje esančią sumą žino bankas. Be to, ir tai yra vienas iš svarbiausių dalykų, kodėl nelaikau pinigų kortelėje - bankas bet kada ir be mano žinios gali blokuoti mano kortelę, nusirašyti pinigų ir t.t. Galit tik įsivaizduoti, kiek turėsit reikalų ir nepatogumų, kol atstatys Jūsų sumą sąskaitoje, jei paaiškės, kad tai tik techninė klaida, o ne skolos kokiai "sodrai", apie kurią net nenutuokėte, nurašymas...
  • Skirtingai nei netekus grynųjų, 99,8 proc. atvejų praradus kortelę pinigai joje lieka saugūs.
Komentaras: Netekęs grynųjų aš savo nuostolius žinau čia ir dabar, jų dydis yra griežtai apribotas prarasta suma. Praradus kortelę yra krūva reikalų, nervų ir išlaidų, kol užblokuoji sąskaitą, kol pasidarai naują kortelę ir t.t. Visa tai yra visų pirma laiko sąnaudos, kurių kažkaip nevertiname...
  • Taupote laiką – netenka vargti ir laukti, prie kasos skaičiuojant centus.
Komentaras: Blefas ir nieko daugiau. Pastebėkite, kaip paniekinamai pateikta info apie žmones, skaičiuojančius SAVO pinigus. Jei pinigų yra, sutikit, kad joks vargas juos skaičiuoti. Sutikčiau, kad tik toks vargas gyvenime tebūtų :). Be to, jei banknotą paduodu aš, tai grąžą man atskaičiuoja kasininkė, ji dirba, o ne aš :). Be to, laiko čia prarandame mažai - jo kur kas daugiau prarandame tuščiai vėpsodami visokius klyno show per TV bei slankiodami po prekybcentrius, kol sumąstome, už kokį šlamštą išmesim savo pinigus.
  • Negaištate laiko eilėse prie bankomatų.
Komentaras: Nesupratau teiginio. Arba aš trenktas, arba jie čia grybą pjauna. Jei noriu pasiimti grynų, o prieš mane jau stovi keli eilėje prie bankomato - laikas gaištamas.
  • Už prekes ar paslaugas sumokate taip pat greitai kaip ir grynaisiais pinigais.
Komentaras: Nesąmonė. Tai reikia žiūrėti kiekvienu konkrečiu atveju. Jei strigo ryšio linija - negalėsite išvis apmokėti, jau nekalbant apie delsimą. Be to, apskritai būtų geriau kuo lėčiau atsisveikinti su pinigais :).
  • Mokesčius galite sumokėti internetu – ir pigiau, ir greičiau.
Komentaras: Nors vienas vienintelis privalumas iš čia išvardintų į temą. Internetinė bankininkystė tokiu atveju geras dalykas. Tik tam užtenka sąskaitos banke, kortelės išsiimti nebūtina :))).
  • Nebeturite skaičiuoti patys – už jus tai padaro bankų atsiskaitymo sistema.
Komentaras: Va čia jau STOP, ATSARGIAI, vienas iš didžiausių trūkumų pateiktas kaip bele koks privalumas! Mulkiai, na kam jums pinigai ir jų skaičiavimas?! Kitais žodžiais - jei Jūs patys nevaldote situacijos, nesekate savo pinigų ir t.t., reiškia, Jūs NEVALDOTE SITUACIJOS savo piniginėje. Manau, aišku, kas ją tada valdo.
  • Nevargstate, skaičiuodami, kiek liko pinigų – apie tai jus bet kuriuo metu gali informuoti SMS žinutė.
Komentaras: Galima drąsiai pakartoti: STOP, ATSARGIAI, vienas iš didžiausių trūkumų pateiktas kaip bele koks privalumas! Mulkiai, kam jums pinigai ir jų skaičiavimas?! Kitais žodžiais - jei Jūs patys nevaldote situacijos, nesekate savo pinigų ir t.t., reiškia, Jūs NEVALDOTE SITUACIJOS savo piniginėje.
Ar tai vargas suskaičiuoti SAVO sunkiai uždirbtus pinigus??? Tegul tik tokie vargai gyvenime tebūna :)))).

Apskritai imant manau, kad toks projektas kaip "kortelė kasdien" yra tik viena iš ilgalaikėje perspektyvoje numatytų priemonių išimti grynuosius iš apyvartos. Vakarų šalyse jau dabar ne visada ir ne visur priima grynuosius... Nematau prasmės daugiau čia plėstis, priminimui ankstesnis mano įrašas šia tema:

http://savifinansai.blogspot.com/2010/05/gryni-pinigai.html

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.