2011 m. balandžio 14 d., ketvirtadienis

Knygos apie finansus ir ne tik

Knygynuose pilna knygų, kuriose yra daug dalykų, suplaktų į vieną. Tai ir dalykai apie sėkmę, ir vidines žmogaus galias, ir turtą bei kaip jis ateina pas žmones, šiek tiek ten galima rasti ir apie finansus. Dalis psichologų trimituoja, kad panašių knygų pasiskaitę žmogeliai įpuls į dar didesnę depresiją, nes atseit nemokės džiaugtis tuo, ką turi, bandys persiplėšti dėl nerealių siekių (tipo, uždirbti milijoną per savaitę ar panašiai). Dalis žmonių yra iš karto nusiteikę priešiškai tokios ir panašios literatūros atžvilgiu. Net neskaitę. Tipo, nuo to kad perskaitysiu, niekas nepasikeis. Šiuo atveju jie yra visiškai teisūs. Pokyčiai prasideda nuo realių veiksmų, kuriuos imame patys daryti. Kaip ir taupymas. Kol patys netaupome, tol pinigų MŪSŲ kišenėje nepadaugėja.
Šiaip mano požiūris į visą masę panašios literatūros yra kritiškas tik iš dalies. Ir skaityti su finansais susijusią literatūrą rekomenduoju. Pirma, skaitymas apskritai skatina mąstymą, paaštrina protą, kitaip, naujomis akimis pamatome įprastus dalykus, praplečiame savo akiratį, savo mąstymo ribas. Antra, knygose, tarp nereikalingo teksto yra ir tikrai vertingų dalykų, kurių sužinojimas prisideda prie mūsų lavinimosi. Neskaitantis, nesilavinantis žmogus su laiku tampa tamsuolis, kažkiek teišmanantis savo darbinę sritį. Todėl jam apie savo padėties pasigerinimą nėra ko ir galvoti, nes dėl mąstymo ribų jis neišeina iš sau pažįstamos terpės. Tegul jis ir toliau sėdi prie TV ir laiko už tiesą visas nesąmones, ką per ten rodo.
Kitas dalykas - kritiškai atsirinkite tai, ką skaitote ar skaitysite. Daugelyje knygų apie sėkmę, laimę bei finansus pilna paviršutiniškumo, beveik visose - kartojasi tos pačios idėjos ir mintys, tiesiog jos truputį kitaip suformuluojamos. Todėl mano manymu neverta skaityti iš eilės krūvos knygų. Be to, nebūtina pirkti naujų knygynuose. Visada galima pasiskolinti iš pažįstamų ar įsigyti pagal skelbimus internete "iš antrų rankų". Taip sutaupysite tiek, kad tuo atveju, kai knyga jus apvils, bent jau nebus gaila tų didelių sumų, ką išleistumėte knygynuose. Ir būkite be išankstinės nuostatos apie knygą finansų tema, kurią skaitote, taip lengviau pastebėsite išties naudingus dalykus. Sąmoningai neįvardinu čia jokios knygos iš krūvos savo skaitytų. Kas man pasirodė verta dėmesio ir naudinga praktiškai, gal nebūtinai atitiks jūsų interesus. Galiu tik dar kartą patvirtinti - skaitymas išeina į naudą, jei atsirenki tai, ką skaitai, ir dar pritaikai praktiškai :).

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.