2019 m. gegužės 9 d., ketvirtadienis

Pamąstymai dėl pensijų

Dar viena (kiek jų dar bus, kas žino?) pensijų reforma...

Kas iš to ir kam bus ar nebus gero? Matyt, kiekvienam jūsų reikės pačiam susirasti savo atsakymus ir priimti savus sprendimus, kurių teisingumas paaiškės tik praėjus laikui.

O nuo savęs reformos proga turiu keletą minčių. Pabrėžiu, kad tai tik mintys, o ne pasiūlymas elgtis ir veikti. Galvokite savo galva ir prisiminkite, kad atsakomybė yra tik jūsų.

Kai kokia nors proga, kad ir pensijų reformos, prasideda kalbos apie pragyvenimo (išgyvenimo?) šaltinius ateičiai, tuo pačiu kalbama ir apie atidėjimus ateičiai. Tai yra, siūloma šiandien vartoti mažiau, kad iš to, kas atidėta, nesuvartota šiandien, būtų galima vartoti rytoj. Ir tai nėra blogai. Kitas klausimas, ar tai, kas bus atidėta, išliks, ir bus vartotina ir rytoj?

Taigi, įvairių kaupimų konsultantai tikriausiai jūsų paklaus, o tai kiek galite atidėti? Tuomet darykite taip ir taip, ir va kiek gali užaugti. Bet palikime tuos konsultantus ramybėje.

Taigi, ar galite atidėti per mėnesį 50 eurų? Kiek tai bus per metus? Šio įrašo dienos kainomis už tokią sumą galima nupirkti 1 kg gryno sidabro, ir dar liks grąžos. Jei liko iki pensijos  30 metų, ir taip nuosekliai disciplinuotai darysite kasmet, kuo blogai išeiti į pensiją su 30 kg sidabro?

O gal galite atidėti per mėnesį 100 eurų? Kiek tai bus per metus? Šio įrašo dienos kainomis už tokią sumą galima nupirkti 1 oz (uncija, 31,1 g) gryno aukso. Jei liko iki pensijos  30 metų, ir taip nuosekliai disciplinuotai darysite kasmet, kuo blogai išeiti į pensiją su 0,933 kg aukso?

Taip, yra pliusai, yra minusai. Kainos gali keistis. Yra praradimų rizika. Tačiau kur nėra rizikų ir praradimų, o nauda tik garantuota?
Prisiminkite, kad iš esmės tėra dvi problemos, kai nėra pinigų, ir kai yra pinigų. Jums rinktis. Dar kartą. Tai nėra joks pasiūlymas ar reklama būtent tokiu būdu kaupti savo ateičiai.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.