2017 m. rugsėjo 7 d., ketvirtadienis

Pinigai - tik įrankis

Gana dažnai galima išgirsti pasakymą, kad esą pinigai man nerūpi, nes ne juose esmė, jie yra tik įrankis kam nors pasiekti. Ir ne vienas ir ne du taip sakantys turi vienų ar kitų finansinių rūpesčių. Kas gi negerai su šiuo pasakymu, kuris atrodo teisingas?

Taip, pinigai nėra nei esmė, nei tikslas, tai tik priemonė, tik įrankis pasiekti kitiems, kur kas prasmingesniems dalykams.

Kabliukas tame, kad įrankiais, kad jie kuo ilgiau ir geriau, patikimiau tarnautų, irgi reikia rūpintis. Ar daug suskaldysite malkų negalandamu kirviu? Kiek ilgai važiuosite automobiliu laiku nepakeitę alyvos ir filtrų? Kaip ilgai gerai jausitės patys nesiprausę ir neskalbę rūbų? Kas bus, jei savo išmaniuoju, nepritaikytu ekstremalioms sąlygoms, mėginsite naudotis pirtyje ar baseine po vandeniu?

Mus supantys dalykai daugeliu atveju tėra įrankiai visai kitiems tikslams pasiekti.

Ir jie mums tarnauja ilgiau, geriau ir patikimiau, jei tais įrankiais tinkamai ir laiku pasirūpiname.

Pinigai irgi tėra įrankis. Svarbus įrankis. Ir tik tinkamas rūpinimasis šiuo įrankiu saugo nuo rūpesčių, kuriuos sukelia pinigų trūkumas.

Pinigų kaip įrankio menkinimas, niekinimas, teigimas, kad esi kažkur kažkuo kažkaip aukščiau už pinigus, nes tau jie nerūpi, nesirūpinimas jais kaip įrankiu veda prie to, kad pinigų nuolat trūksta ir persekioja su jų trūkumu susijusios problemos. Kurių kitąsyk nenorima pripažinti. Iš kitos pusės, jei tau nerūpi, kad pinigai tarnautų kaip geras patikimas įrankis, tai tada kam ir kodėl kai kažką darai, už tai prašai pinigų, pvz., atlyginimo iš darbdavio?

Kaip rūpintis pinigais? Kaip įrankiu, kuris ilgai ir patikimai tarnautų, padėtų siekiant savųjų prasmingų tikslų?

Apie tai ankstesniuose įrašuose rasite knygelę. Tvarkymosi su pinigais pagrindus. Prižiūrėkite savo pinigus, kad jie jums gerai ir patikimai tarnautų.

Sėkmės.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.