2011 m. lapkričio 27 d., sekmadienis

"Snoro" reikaliukai 2

Kol prisiruošiau parašyti... Naujiena jau tapo seniena:

http://iq.lt/ekonomika-ir-verslas/lesu-indeliu-draudimo-fonde-%E2%80%93-maziau-nei-indeliu/

cituoju iš ten pat:
"Valstybės įmonės „Indėlių ir investicijų draudimas“ (IID) valdomas indėlių draudimo fondas, skirtas galimiems indėlininkų nuostoliams atlyginti, spalio pradžioje siekė 1,668 mlrd. litų.
Tačiau vien nacionalizuojamo banko „Snoras“ indėlių portfelis spalio pradžioje siekė 6,077 mlrd. litų. O šalies komerciniuose bankuose spalio pradžioje iš viso buvo 45,8 mlrd. litų indėlių. Tai reiškia, kad indėlių draudimo fondas sudaro 1/27 dalį viso indėlių portfelio ir apie ketvirtadalį „Snoro“ indėlių portfelio. Šis fondas draudžia tiek gyventojų, tiek įmonių indėlius."

O valstybės biudžetas? Kokio dydžio? Štai, prašom:
http://www.finmin.lt/web/finmin/2011biudzetas

Komentarai? Ar jų reikia :), kai ir taip akivaizdu, kad indėlių draudimo lėšų neužteks "Snoro" skylėms užkišti. Valstybė turės skolintis. Kas galų gale grąžins indėlius? Visi piliečiai iš sumokėtų mokesčių, kuriais bus dengiama skola, iš kurios bus apmokėti indėliai, buvę "Snore".
Dar kartą peržiūrėkite skaičius. Koks Lietuvos biudžetas, kokia yra indėlių suma. Ir patys pasiklauskite savęs, kas būtų juodžiausiu atveju, jei visi (manau, užtektų per akis vieno ar dviejų didžiausią rinką užimančių bankų) bankai žlugtų? Ką tas draudimas padėtų? O kas taip jau labai norite iš savo pinigų per mokesčius apmokėti bankuose (kad ir tame pačiame "Snore") prarastus kitų žmonių indėlius? Linkiu sėkmės visiems, pasitikintiems bankais :). Aš jų paslaugomis naudojuosi, dėl to nesiginčiju. Tačiau pasitikėti ir patikėti jiems valdyti SAVO pinigus - kuo mažiau ir rečiau, tuo geriau... Galėtų dažniau po kokį bankelį "užlinkti" - atidesni žmonės taptų :). Gal...

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.