2010 m. gegužės 3 d., pirmadienis

Gryni pinigai

Mano manymu, yra dar vienas dalykas, kuris trukdo tvarkytis su asmeniniais finansais. Tai grynų pinigų baimė. Daug žmonių vis daugiau naudojasi mokamosiomis kortelėmis bei internetiniais pavedimais. Technologijos ir pažanga yra gerai, kol tai su saiku. Pats turiu ir banko kortelę, ir internetine bankininkyste naudojuosi. Tačiau kortelės atsiskaitymams už duonos kepaliuką nenaudoju, o internete darau pavedimus tik tada, kai tai greičiau ir pigiau nei atsiskaityti grynais. Pavyzdžiui, negaištu laiko internete, jei kitais reikalais būdamas mieste einu pro ryšio bendrovės pastatą ir tuo pačiu užeinu susimokėti už telefoną. Laiko sąnaudos tos pačios, be to, nereikia mokėti bankui už daromą pavedimą. Na, čia smulkmenos. Kiekvienu konkrečiu atveju žiūrim, kaip greičiau, paprasčiau ir pigiau.
Grįžtam prie technologijų ir baimės. Manau, kad kuo daugiau žmogus naudojasi kortele ir internetu, tuo mažiau jo smegenis pasiekia pačių pinigų kaip materialaus objekto, kurį galima skaičiuoti, paskirstyti, atsiskaityti, suvokimas. Tai yra, žmogus atpranta nuo pinigų valdymo, o kartu atpranta ir nuo atsakomybės pats tvarkytis su finansais. Kartu atsiranda ir grynų pinigų baimė - vos tik atsiras piniginėje bent keli šimtai grynųjų, tai iškart atsiranda įsivaizdavimas, kad juos tuoj pamesim, kad visi apylinkės kišenvagiai apie tai jau žino ir taikysis juos pavogti, ir dar balažin kokių kvailysčių mintyse sukelia grynieji, esantys kišenėje. Tai ir laiko pinigus banko kortelėse, jomis atsiskaitinėja, pasirašo tiesioginį debetą viskam, kas tik įmanoma ir t.t. Ir viskas tam, kad išvengti grynų pinigų. Nenuostabu, kad jų ir trūksta :).
O mano požiūris į grynus yra labai teigiamas. Jų buvimas mano piniginėje kelia saugumo pojūtį. Jais visada galėsiu atsiskaityti net ir ten, kur nėra ar neveikia kortelių skaitytuvas (kiek jau sykių teko kartu buvusius pažįstamus, iš anksto nepasirūpinusius grynaisiais, gelbėt iš panašių situacijų, kai neveikė bankomatas ar terminalas...), ar iškilus netikėtai situacijai, kai pinigų labai skubiai reikia čia ir dabar (prisiminkit atvejus, kai sustabdė policija... :) ). Piniginės niekada nelaikau užpakalinėse kelnių kišenėse ar striukėse. Visada tik taip, kad jausčiau ją esant prie savęs, todėl vagystės tikimybė sumažėja iki minimumo. Be to, užtenka prisiminti, kad niekas aplinkui nežino, kiek iš tikro yra pinigų jūsų piniginėje, jei tik to atvirai viešose vietose nedemonstruojate. Be to, grynųjų praradimo atveju prarasite tik konkrečią sumą. O praradus kortelę - kur garantijos, kad suspėsite ją blokuoti? O kur papildomos išlaidos ir sugaištas laikas darantis naują kortelę? O kur nepatogumai, kai reikia grynųjų, o jų negalite skubiai gauti, nes bankomatas nedirba?
Taigi, siūlau baimintis tik tada, kai grynųjų piniginėje nėra :).

1 komentaras:

  1. Gediminai, ar skaitėte susijusį įrašą:
    http://savifinansai.blogspot.com/2011/07/panagrinekim-kortele-kasdien.html
    ir ar galite atsakyti, ką daryti žmonėms šiandien toje pačioje Graikijoje, kai ne dėl jų, o dėl bankų problemų žmonės negali naudotis SAVO pinigais, nes bankų sistemos NEVEIKIA, o grynųjų neturi? Ką pats darytumėte tokioje situacijoje? Kai čia ir dabar reik nusipirkti duonos, tačiau grynų nėra, o kortelės "nulūžę"?

    AtsakytiPanaikinti

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.